OgryzekRallySport po Rajdzie Świdnickim-Krause
Wtorek, 16. Kwiecień 2013 17:08
001 barwy

Pierwszym miejscem w klasie 6 oraz dziewiątym w 2WD zakończył się start duetu Sławomir Ogryzek/Grzegorz Dachowski w 41. Rajdzie Świdnickim-Krause, pierwszej rundzie Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla załogi żółto-czarnego Citroena C2 R2 Max weekend w Górach Sowich stanowił bojowy trening przed rozpoczęciem zmagań w asfaltowej części Rajdowych Mistrzostw Europy, która rozpocznie się od majowego Rajdu Korsyki.


Sławomir Ogryzek: Nasz debiut w RSMP okazał się bardzo ciężki. W trudnych warunkach pokonaliśmy 170 kilometrów oesowych na przeróżnej nawierzchni i zdobyte doświadczenia z pewnością będą owocować w dalszej części sezonu. Nie przyjechałem tu, by ścigać się. Priorytetem była dla nas nauka i jak najlepsze przygotowanie przed majowym Rajdem Korsyki, dlatego tym bardziej cieszy nas zwycięstwo w klasie 6 oraz zapisanie na swoje konto dwóch kultowych odcinków specjalnych: Rościszów-Walim oraz Kamionki-Ludwikowice.

Grzegorz Dachowski: Cieszę się, że Sławek jest zadowolony po tym starcie. Wydaje mi się, że sporo nagadaliśmy się w samochodzie. Oprócz opisu pojawiało się także wiele uwag dotyczących jazdy. Podoba mi się, że przejechał mądry rajd i rozważną jazdą realizował założone przed startem cele, co pozwoliło wygrać w klasie 6. Wynik nie był jednak najważniejszy Teraz czeka nas Korsyka, do której przygotowujemy się najdokładniej jak potrafimy.

Zespół w tym sezonie wspiera: ROS-SWEET Fruits and Nuts - www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz Melbake. Obsługą samochodu zajmuje się: www.fightersglory.com. Zdjęcie do informacji prasowej dostarczył – Tomasz Filipiak.

 

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-