OgryzekRallySport przed Rajdem Korsyki
Wtorek, 14. Maj 2013 15:46
001 barwy

Już w najbliższy weekend załoga Sławomir Ogryzek/Grzegorz Dachowski rozpocznie kolejną rajdową lekcję i na trasach kultowego Rajdu Korsyki, który w tym roku liczy sobie blisko 250 kilometrów oesowych, zmierzy się z jedenastoma rywalami w klasie 6.


Sławomir Ogryzek: Rajd Korsyki stanowi największe wyzwanie w mojej rajdowej karierze. Pierwszy raz będę rywalizował na francuskich asfaltach, które są niesamowicie kręte i zdradliwe, o czym mogło przekonać się wielu kierowców ze światowej czołówki. Niezwykle ważne będzie bardzo dobre zapoznanie z trasą, by podczas właściwych zmagań czuć się pewnie za kierownicą naszego Citroena C2 R2 Max. Nie znam wszystkich naszych rywali, ale z pewnością część z nich nie będzie debiutować na tych trasach. Nie chcemy jednak stanowić tła i damy z siebie wszystko, by zdobyć jak najwięcej doświadczeń. Lubię wyzwania i Rajd Korsyki jest ogromnym zadaniem.

Grzegorz Dachowski: Już podczas zapoznania z trasą czeka nas niesamowicie dużo pracy. Jedenaście odcinków specjalnych, 250 kilometrów oesowych i tysiące zakrętów to zadanie jakiemu trzeba postarać się sprostać przez najbliższe kilka dni. Przyjechaliśmy tutaj po naukę i będziemy chcieli wyjechać z tego rajdu z jak największym bagażem nowego doświadczenia.

Zespół w tym sezonie wspiera: ROS-SWEET Fruits and Nuts - www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz Melbake. Obsługą samochodu zajmuje się: www.fightersglory.com. Zdjęcie do informacji prasowej dostarczył – Tomasz Filipiak.

 

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-