Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel w Peugeocie 208 R2 podczas 1. Rajdu Arłamów
Poniedziałek, 24. Luty 2014 16:51

Pierwsza edycja Rajdu Arłamów rozpocznie sezon 2014 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. To właśnie Arłamów - niewielka miejscowość, znana z walorów turystycznych będzie bazą zawodów, a całkowita długość trasy rajdu wynosić będzie 625 kilometrów, z czego niemal 165 podzielone zostanie na 13 odcinków specjalnych.

Uroczystość otwarcia rajdu zaplanowano na czwartek 6 marca, a na mecie pod Hotelem Arłamów pierwsze załogi pojawią się dwa dni później około godziny 17. Wśród załóg biorących udział w pierwszej odsłonie RSMP nie zabraknie duetu Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel, która zaprezentuje przednionapędowego Peugeota 208 R2, klasyfikowanego w klasie 6.

Sławomir Ogryzek: „Na starcie pierwszej rundy mistrzostw Polski staniemy w nowym samochodzie, którym będzie Peugeot 208 R2. Auto, choć klasyfikowane w tej samej klasie, co Citroën C2 R2, jest od niego zdecydowanie lepszy i nowszy konstrukcyjnie. Jak dotąd nie pokonałem nim jeszcze zbyt wielu kilometrów testowych, ale z całą stanowczością mogę stwierdzić, że „dwieścieósemka” zdecydowanie lepiej się prowadzi i przyśpiesza, łatwo znaleźć z nią „wspólny język”. Prawy fotel Peugeota zajmie w Arłamowie - Jakub Wróbel, z którym w sezonie 2014 będziemy wspólnie startować w RSMP. Szczepan Mirek, z którym startujemy w ERC będzie pełnić rolę szpiega podczas Rajdu.”

 

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-