Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel przed 42. Rajdem Świdnickim
Wtorek, 08. Kwiecień 2014 20:59

Już w najbliższy piątek uroczystą ceremonią startu rozpocznie się Rajd Świdnicki – druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody przez lata rozgrywane pod nazwą Rajd Elmot zyskały już status klasyka polskich rajdów, co znajduje odzwierciedlenie z ilości zgłoszeń, które nadesłane zostały do biura organizatora.

 Automobilklub Sudecki zebrał ich ogółem 46, a najliczniejszą grupę listy zgłoszeń stanowią załogi w samochodach z napędem na jedną oś. Numer startowy 24 otrzymał Peugeot 208 R2 duetu Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel, reprezentantów zespołu Ogryzek Rally Sport.

Sławomir Ogryzek:„Bardzo lubię Rajd Świdnicki i cieszę się, że po raz kolejny mogę w nim wystartować. W ramach treningu przed drugą rundą RSMP wzięliśmy udział w węgierskim Rajdzie Miszkolc. Mieliśmy tam okazję poznać nasz nowy samochód, który mimo przynależności do tej samej klasy co Citroën C2-R2, znacznie się od niego różni i są to różnice zdecydowanie na korzyść 208 R2. W Miszkolcu napotkaliśmy na kilka „chorób wieku dziecięcego” nowej konstrukcji Peugeota i sami nie ustrzegliśmy się błędów. Liczę, że w ten sposób limit niekorzystnych zdarzeń i niepowodzeń został już dla naszego zespołu w tym sezonie wykorzystany i wzorem ubiegłych lat wywieziemy z Rajdu Świdnickiego pozytywne emocje.”

Jakub Wróbel: „Tegoroczna edycja dolnośląskiego klasyka zapowiada się niezwykle ciekawie. Obsada jest bardzo liczna i mocna, szczególnie w ośce i klasie 6, w której jesteśmy klasyfikowani. Samych Peugeotów 208 R2 startuje aż sześć! Oesy w Górach Sowich są wszystkim znane i przez wszystkich lubiane. Na tą chwilę jedyną niewiadomą są kaprysy pogody, a jak wiemy po ostatniej edycji zawodów, wszystkiego się można w Świdnicy spodziewać. Mamy nadzieję że szybko znajdziemy wspólny język z naszym nowym samochodem i od sobotniego popołudnia do niedzielnego wieczoru będziemy się bez przeszkód ścigać się na tych bardzo szybkich i wymagających odcinkach.”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-