Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel przez 29. Rajdem Karkonoskim
Wtorek, 27. Maj 2014 17:15

Areną zmagań trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie 29. Rajd Karkonoski z bazą w Jeleniej Górze (Cieplice). Zawody rozpoczną się już w najbliższy piątek 30 maja, kiedy to w jeleniogórskiej dzielnicy Zabobrze rozegrany zostanie pierwszy odcinek specjalny.

Spośród czterdziestu zgłoszonych do Rajdu Karkonoskiego samochodów większość stanowią te napędzane na jedną oś, a w jednym z pięciu zgłoszonych Peugeotów 208 R2 pojedzie załoga Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel, posiadacze dwudziestego numeru startowego.

Sławomir Ogryzek:„Rajd Karkonoski to impreza niezwykle atrakcyjna zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Przed nami 11 odcinków specjalnych, z których najdłuższy będzie liczył aż 27 km. W Jeleniej Górze zespół OgryzekRallySport rozpocznie współpracę ze stajnią C-Rally, która począwszy od trzeciej rundy RSMP będzie się zajmowała obsługą techniczną naszego Peugeota 208 R2. Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować za dotychczasową współpracę stajni Fightersglory, która zawsze wykazywała się profesjonalizmem i wielką wyrozumiałością.”

Jakub Wróbel: „Tegoroczny Rajd Karkonoski będzie moim szóstym występem na trasach zlokalizowanych wokół Jeleniej Góry i Karpacza. Wszystkie poprzednie edycje bardzo dobrze wspominam i to nie bez powodu. Atmosfera za sprawą organizatorów jest doskonała, trasy przepiękne a nieprzewidywalna, górska pogoda sprawia, że zawody te zwykle są bardzo interesujące. Podobnie jak w Świdnicy konkurencja w naszej klasie dopisała, co motywuje nas i zmusza do dalszych postępów. Mamy nadzieje, że będziemy w stanie systematycznie poprawiać nasze tempo, a na mecie znajdziemy się nie mniej zadowoleni niż w Świdnicy. ”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-