Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel przed startem 60. Rajdu Wisły
Poniedziałek, 01. Wrzesień 2014 18:45

Sezon 2014 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wkracza w decydującą fazę. Piątą z siedmiu zaplanowanych rund krajowego czempionatu będzie 60. Rajd Wisły.

Zawody o jednej z najdłuższych w naszym kraju historii przyciągnęły 38 załóg, w tym duet Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel, którzy na odcinkach specjalnych w Beskidzie Śląskim przedstawią Peugeota 208 R2 klasy 6. Załoga Ogryzek Rally Sport pojawi się na trasie z 19 numerem startowym. Po czterech rozegranych rundach RSMP Ogryzek i Wróbel zajmują czwartą pozycję w punktacji klasy 6.

Sławomir Ogryzek:„Rajd Wisły to jedna z najciekawszych rund w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po dwóch latach przerwy z przyjemnością wracam na malowniczo położone odcinki specjalne w Beskidzie Śląskim i liczę, że bazując na pozytywnych doświadczeniach z udanego startu w roku 2012, chciałbym zaprezentować w Wiśle dobre tempo. Po raz kolejny „ośki” stanowią najliczniejszą grupę na liście zgłoszeń, więc z pewnością będzie z kim konkurować. O znakomite przygotowanie samochodu przez stajnie C-Rally mogę być spokojny, więc z niecierpliwością czekam na start piątej rundy RSMP.”

Jakub Wróbel: „Na początku „rajdowego” tygodnia odbyliśmy solidne testy, które z pewnością pomogą nam przygotować się do Rajdu Wisły. Choć w tegorocznym kalendarzu RSMP nie ma łatwych rajdów, spodziewamy się, że piąta runda mistrzostw należeć będzie do najbardziej wymagających. Wąskie i kręte oesy w okolicach Wisły nie wybaczają błędów, a kluczowy może okazać się precyzyjny opis trasy. Prawdziwą zagadką pozostaje pogoda, która w ostatnim czasie stała się bardzo nieprzewidywalna. Liczymy, że przy oesach pojawi się spora liczba kibiców, a przecież rajdowym fanom nie straszne są nawet obfite opady deszczu.”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-