Paweł Reising nowym pilotem Sławomira Ogryzka podczas dwóch rund RPP 21. Rajdu Dolnośląskiego
Wtorek, 30. Sierpień 2011 19:47

Ogryzek_Reising_OgryzekRallySport

Podczas 7 i 8 rundy RPP rozgrywanej w ramach 21. Rajdu Dolnośląskiego nowym pilotem zawodnika Automobilklubu Rzeszowskiego - Sławomira Ogryzka, będzie Paweł Reising. Załoga OgryzekRallySport odbyła pierwsze testy przed rajdowe przygotowujące ich do wspólnego startu na odcinkach specjalnych rozgrywanych w Kotlinie Kłodzkiej.

„Zmiana pilota w końcówce sezonu nie jest łatwą decyzją. Teraz dopiero dochodzi o mnie fakt, że wspólne starty z Bogusiem trwały tak długo. Paweł Reising jest bardzo doświadczonym pilotem rajdowym, w przeszłości startował z kilkoma szybkimi zawodnikami. Wspólne testy, które odbyliśmy w okolicach Rzeszowa w sobotę 28 sierpnia, dały jeden spójny przekaz: Zgrywanie się na odcinkach specjalnych nie zajmię nam zbyt wiele czasu. Liczę, że dzięki doświadczeniu Pawła poprawię opis, co zaowocuje dobrym wynikiem na mecie dwóch rund RPP rozgrywanych w ramach 21. Rajdu Dolnośląskiego.” – komentuje Sławomir Ogryzek.

„Sławek jest bardzo dobrym kierowcą i szybko znaleźliśmy wspólny język. Testy pozwoliły na dogranie kilku istotnych szczegółów. Głównym zadaniem było dostosowanie opisu i tempa dyktowania do potrzeb kierowcy. Wspólnie ze Sławkiem popracowaliśmy także nad balansem zawieszenia, ustawiając Citroëna C2 R2 Max pod specyfikę odcinków specjalnych 21. Rajdu Dolnośląskiego. Po kilku godzinach spędzonych w zespole OgryzekRallySport czuję duży komfort i z optymizmem patrzę na nasz pierwszy wspólny start.” – dodaje Paweł Reising.

Paweł Reising - urodzony 29.06.1974

 • Stan cywilny: żonaty
 • Miejsce zamieszkania: Tarnów
 • Pierwszy Rajd: Rajd Lubelski w 2000 roku
 • Najważniejszy sukces:
  • 3. miejsce w klasyfikacji generalnej PZM gr N w 2000 roku (Duda Grzegorz)
  • 3. miejsce w klasyfikacji generalnej PZM gr N w 2008 roku (Marcin Gładysz)
  • 1. miejsce w klasie Astra w 2010 roku (Marek Kwaśnik)
 • Hobby: narty, windsurfing
 • Przynależność klubowa: Automobilklub Małopolski

Wsparcia podczas startu w 7. i 8. rundzie RPP udzielą nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts - www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport, GIGA TV Telebimy Multimedialne oraz Millers Oils. Patronat medialny nad załogą objęła TVP Rzeszów. Przygotowaniem samochodu do startu zajął się: Race Rally Service – Daniel Kałkus. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdu zajmię się team: www.fightersglory.com

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-