Pech załogi Ogryzek/Reising podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego
Wtorek, 06. Wrzesień 2011 09:33

Ogryzek_Dolnoslaski_3

Załoga Ogryzek/Reising zakończyła udział w 7 rundzie RPP po dachowaniu na odcinku specjalnym nr 5. Pomimo perfekcyjnej odbudowy Citroëna C2 R2 Max przez zespół serwisowy www.fightersglory.com, załoga nie wystartowała do zmagań podczas kolejnej 8 rundy RPP rozgrywanej w ramach 21. Rajdu Dolnośląskiego.

„To co nam się przydarzyło, kompletnie mnie rozbiło. Przyjechałem wraz z Pawłem do Kotliny Kłodzkiej bez jakiejkolwiek presji na wynik - od samego początku jechaliśmy na 80% bez analizy czasowej zajmowanego miejsca. Po czwartym odcinku specjalnym zajmowaliśmy doskonałe 3-cie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Niestety po raz kolejny się nie udało. Do piątego odcinka specjalnego wystartowałem z dużą rezerwą, Po analizie materiału filmowego (onboard) w 1:47 minucie na cięciu, usłyszałem duże stuknięcie, ale wydawało mi się, że to było tylko większe podbicie. Jak się później okazało złapałem kapcia, którego nie zauważyłem, aż do momentu hamowania przed prawym trójkowym zakrętem. Citroën C2 R2 Max nie skęcił i zaliczyłem spektakularne dachowanie przez lewy bok samochodu. Na szczęście nic się nam nie stało. Dzięki użyczeniu warsztatu przez Pana Roberta Niechwiadowicza, zespół www.fightersglory.com w heroiczny sposób odbudował samochód przed następnym dniem – za co im serdecznie dziękuję. W niedzielę rano podjąłem decyzję, że jednak nie wystartujemy do zmagań podczas 8 rundy RPP. W tym tygodniu podejmę decyzję, co do dalszych startów w tym sezonie.” – komentuje Sławomir Ogryzek.

„Szkoda, że przygoda na OS 5 wyeliminowała nas z walki. Jechało nam się naprawdę dobrze. Nie podejmowaliśmy żadnego ryzyka, a uzyskiwane czasy były naprawdę przyzwoite. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie po wydarzeniach z soboty,
a szczególnie zespołowi serwisowemu www.fightersglory.com, który do 4 rano odbudowywał naszego Maxa.” – dodaje Paweł Reising.

Wsparcia podczas startu w 7. rundzie RPP udzieliły nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts - www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport, GIGA TV Telebimy Multimedialne oraz Millers Oils. Patronat medialny nad załogą objęła TVP Rzeszów. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdu zajął się team: www.fightersglory.com

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-