OgryzekRallySport przed 8. Rajdem Lotos Baltic Cup - pierwszą rundą RPP 2012
Wtorek, 14. Luty 2012 17:07

OgryzekRallySport_testy_przed_Lotosem_small

Tegoroczne plany teamu OgryzekRallySport obejmują start we wszystkich ośmiu rundach RPP rozpoczynając od 8. Rajdu Lotos Baltic Cup. Zespół wystartuje w tym sezonie dobrze znanym Citroënem C2 R2 Max. Pilotem Sławomira Ogryzka zawodnika Automobilklubu Rzeszowskiego, podczas 8. Rajdu Lotos Baltic Cup będzie doświadczony pilot rajdowy – Paweł Skrzywan. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas sezonu zajmie się team: www.fightersglory.com

"Po zimowej przerwie wracamy do ścigania. Sezon 2011 jest już za nami. Wyciągnęliśmy jako zespół szereg wniosków z poprzedniego roku startów w Rajdowym Pucharze Polski i przeorganizowaliśmy wiele rzeczy. Celem nadrzędnym w tym sezonie jest poprawa regularności, w tym obecność na mecie każdej eliminacji RPP. Do zespołu dołączył Paweł Skrzywan, z którym wystartuję w 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Przygotowania do tegorocznego sezonu rozpoczęliśmy już w grudniu 2011 roku. W styczniu i lutym odbyliśmy dwie sesje treningowe, przejeżdżając wspólnie po śniegu i lodzie ponad 240 km na trasach w okolicach Drohobyczki i Dynowa w województwie podkarpackim. Do startu w pierwszej eliminacji RPP podchodzimy bez emocji. Chcemy przejechać cały rajd równym szybkim tempem.” – komentuje Sławomir Ogryzek.

„Rozmowy na temat wspólnego startu rozpoczęliśmy jeszcze w zeszłym roku. Po namowach Sławka postanowiłem przyjąć jego zaproszenie i pojawiłem się na testach zespołu w styczniu. Przejechaliśmy wtedy prawie 100 km na zaśnieżonych drogach zbliżonych swym charakterem do odcinków specjalnych Rajdu Rzeszowskiego. Szybko znaleźliśmy wspólny język i rozpoczynamy współpracę startem w 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Dużo czasu poświęciliśmy na analizę zeszłego sezonu i wprowadziliśmy kilka usprawnień w opisie. Sławek mocno pracował też nad doskonaleniem toru jazdy. Jesteśmy dobrej myśli i zaczynamy sezon w pozytywnych rajdowych nastrojach.” – dodaje Paweł Skrzywan.

Paweł Skrzywan
Data urodzenia: 21.03.1986 r.
Stan cywilny: kawaler
Miejsce zamieszkania: Łomianki k/Warszawy
Pierwszy rajd: Mazowiecki 2005
Najważniejszy sukces:
• 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Subaru 2007 (S. Sawicki),
• 1 miejsce w klasie N0 w roli kierowcy w Rajdzie Mazowieckim 2008 i 2009.
Hobby: Narty, Rower, tenis
Przynależność klubowa: Automobilklub Polski

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-