OgryzekRallySport przed Rajdem Świdnickim-Krause
Środa, 10. Kwiecień 2013 16:46
001 barwy

Rajd Świdnicki-Krause, który w tym roku stanowi pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będzie dla Sławomira Ogryzka oraz Grzegorza Dachowskiego jednym z dwóch zaplanowanych na ten sezon występów przed polską publicznością.


170 kilometrów oesowych oraz jedenastu rywali w klasie 6 to główne wyzwania załogi, z którymi będzie musiała się zmierzyć już w najbliższy weekend w Górach Sowich.

Sławomir Ogryzek: Po trzech dniach testów, jestem w miarę dobrze przygotowany do pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która zostanie rozegrana na trasach Rajdu Świdnickiego. Kultowe odcinki specjalne w Górach Sowich rok rocznie stanowią duże wyzwanie dla zawodników. Dodatkowo w tym roku przedłużająca się zima dostarczyła wielu zespołom dodatkową dawkę emocji. Prognozy pogody są jednak obiecujące i mam nadzieję, że aura współpracując z organizatorami zapewni nam fantastyczne warunki do rywalizacji. Cieszę się także z powrotu do harmonogramu walimskiej kostki, którą będę mógł pokonać po raz drugi w swojej karierze.

Grzegorz Dachowski: To będzie mój siódmy start w Rajdzie Świdnickim/Elmot, który rozgrywany jest w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że moje doświadczenie zdobyte przez lata na trasach tego rajdu jak i innych rozgrywanych na tych odcinkach pomoże nam uzyskać bardzo dobre rezultaty. W tym roku stawka zawodników w klasie 6 wydaje się być bardzo mocna. Jesteśmy tutaj aby walczyć o dobry wynik, ale naszym priorytetem jest pokonanie kolejnych kilometrów oesowych i dalsza nauka. Trzydniowe testy, które są za nami z pewnością przyczyniły się do tego, że czujemy się pewniej przed zbliżającym się współzawodnictwem. Sportowa rywalizacja to także kibice, o których nie zapominamy i specjalnie dla nich przygotowaliśmy konkurs. Szczegóły znajdziecie na http://www.facebook.com/OgryzekRallySport.

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-