Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel na mecie 42. Rajdu Świdnickiego
Poniedziałek, 14. Kwiecień 2014 13:24

Trasy odcinków specjalnych w Górach Sowich gościły w miniony weekend zawodników ścigających się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie drugiej rundy tego cyklu – 42. Rajdu Świdnickiego stanęło prawie pół setki załóg, a z numerem 24 wystartował Peugeot 208 R2 duetu Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel.

Rzeszowsko – myślenicka załoga przejechała oba dni rajdu w równym tempie, co zaowocowało ukończeniem zawodów na czwartym miejscu w klasie 6.

Sławomir Ogryzek:„Pozycja na mecie nie jest może szczytem moich rajdowych marzeń, ale mam nadzieję, że tym startem przełamaliśmy wreszcie złą passę, z którą zmagaliśmy się od początku sezonu. Odcinki specjalne w okolicach Świdnicy są dla większości zawodników dobrze znane, co nie znaczy wcale, że są one łatwe. Tym razem okazały się szczególnie wymagające dla opon, których defekty kosztowały nas w sumie kilka minut straty. Kluczowy był też dobór odpowiedniego ogumienia na drugi dzień rajdu, co nam niestety się nie udało. Kolejne kilometry oesowe pozwoliły nam jeszcze lepiej poznać specyfikę Peugeota 208 R2, którego walory chciałbym wykorzystać podczas Rajdu Karkonoskiego”

Jakub Wróbel: „Rajd Świdnicki był pierwszym pełnym rajdem, który przejechałem wspólnie ze Sławkiem i był doskonałą okazją, żeby sprawdzić jak nasza współpraca sprawdzi się w warunkach bojowych. Odcinki specjalne w Górach Sowich są bardzo wymagające i zmuszają do utrzymywania pełnej koncentracji od startu do mety. Cieszę się, że te zawody ukończyliśmy i chciałbym w imieniu swoim i Sławka podziękować wszystkim członkom zespołu, którzy wspólnie z nami podczas Rajdu Świdnickiego pracowali, a także kibicom, bardzo licznie wspierających nas dopingiem na oesach. Podczas tego rajdu bardzo dobrze odczuwa się wyjątkową rajdową atmosferę panującą na Dolnym Śląsku.”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-