Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel na mecie 23. Rajdu Rzeszowskiego
Poniedziałek, 11. Sierpień 2014 13:11

W sobotę 9 sierpnia zakończył się 23. Rajd Rzeszowski – czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Słowacji. W zawodach wzięła udział załoga Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel w Peugeocie 208 R2.

Sławomir Ogryzek:„Jesteśmy na mecie „domowego” rajdu. Przed dwoma laty zwyciężyliśmy tutaj w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski, teraz przyszło się nam zmierzyć z konkurencją na poziomie RSMP. Pierwszego dnia dobrze dobieraliśmy opony i udało się zbliżyć czasowo do ścisłej czołówki klasy 6. Drugiego dnia na suchej nawierzchni tempo jazdy w klasie wzrosło, nam nie udało się uniknąć kilku błędów, ale wynik na mecie można uznać za satysfakcjonujący, wszak do podium zabrakło tylko ośmiu sekund. Postaramy się „znaleźć brakujący czas” przed Rajdem Wisły. Bardzo dziękuję zespołowi C-Rally za przygotowanie naszego Peugeota, który podczas zawodów spisywał się doskonale.”

Jakub Wróbel: „Rajd Rzeszowski ułożył się dla nas pomyślnie, choć na wyniku z pewnością zaważył mój błąd na jednym z Punktów Kontroli Czasu, który kosztował nas minutową karę. Oba etapy zawodów przejechaliśmy równym, solidnym tempem, który zaowocował pozycją tuż za podium klasy 6 w RSMP i wygraniem klasyfikacji „ośki” w Mistrzostwach Słowacji. Myślę, że dla wszystkich był to wymagający rajd, ilość załóg, która go nie ukończyła mówi sama za siebie.”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-