Ogryzek Rally Sport przed Rajdem Nadwiślańskim
Wtorek, 23. Wrzesień 2014 19:41

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wkraczają w decydującą fazę. Szóstą z siedmiu zaplanowanych na ten sezon rund będzie Rajd Nadwiślański, który po raz pierwszy zostanie rozegrany jako impreza zaliczana do RSMP.

Bazą zawodów będą Puławy, a harmonogram rajdu obejmuje trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 165 km. Zgłoszenia do szóstej odsłony RSMP nadesłały 33 załogi, a z numerem 21 wystartują Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel w Peugeocie 208 R2. Po pięciu rozegranych dotąd rundach krajowego czempionatu załoga Ogryzek Rally Sport zajmuje trzecie miejsce w punktacji klasy 6.

Sławomir Ogryzek:„Rajd Nadwiślański to po Rajdzie Arłamów kolejna zupełnie nowa impreza w tegorocznym kalendarzu RSMP. Bardzo się cieszę, że znów będziemy mieli okazje ścigać się na nieznanych prawie dla nikogo odcinkach specjalnych i decydujące znaczenie będzie miała jazda „na opis”. Dlatego też szczególnie istotne będzie dla wszystkich uważne zapoznanie z trasą. Zawody z bazą w Puławach, w ubiegłym sezonie były rozegrane jako runda Rajdowego Pucharu Polski i zebrały wówczas bardzo dobre opinie, więc mam nadzieję, że przed nami kolejny ciekawy i emocjonujący rajd. Jesteśmy tuż po udanych testach, podczas których przejechaliśmy prawie 100 kilometrów treningowych przy zmiennej pogodzie. Samochód jest jak zawsze bardzo dobrze przygotowany przez ekipę C-Rally, co dodatkowo motywuje nas do skutecznej jazdy na Rajdzie Nadwiślańskim.”

Jakub Wróbel: „Aby ułatwić nam poznanie specyfiki tych debiutujących w randzie RSMP zawodów, organizator opublikował onboardy z odcinków specjalnych i na ich podstawie możemy już dzisiaj stwierdzić, że będzie to bardzo wymagający i trudny technicznie rajd. Po Rajdzie Wisły awansowaliśmy na trzecie miejsce w punktacji klasy 6 i bardzo chcielibyśmy tą pozycję utrzymać również po Rajdzie Nadwiślańskim. Wiemy jednak, że konkurencja w klasie jest bardzo silna i zadanie to nie będzie łatwe. Okolice Puław nie są regionem o dużych rajdowych tradycjach, ale mam nadzieję, że wzorem Rajdu Wisły przy oesach znów zgromadzą się tłumy kibiców.”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-