Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel po Rajdzie Nadwiślańskim
Wtorek, 30. Wrzesień 2014 16:57

Areną zmagań przedostatniej tegorocznej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski był Rajd Nadwiślański, po raz pierwszy rozgrywany jako impreza rangi RSMP. Na starcie zawodów stanęło ponad 30 załóg, w tym duet Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel w barwach zespołu Ogryzek Rally Sport.

Po dwóch etapach rywalizacji Ogryzek i Wróbel ukończyli rajd na czwartej pozycji w klasie 6 i przed zamykającym kalendarz Mistrzostw Polski Rajdem Dolnośląskim utrzymali trzecie miejsce w punktacji sezonu w swojej kategorii.

Sławomir Ogryzek:„Debiutujący w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rajd Nadwiślański okazał się być bardzo ciekawym urozmaiceniem pośród znanych od lat rund RSMP. Nowe trasy, pozornie niezbyt kręte i wymagające, wymagały dużego skupienia podczas jazdy, głownie za sprawą asfaltowej nawierzchni w wielu miejscach zabrudzonej błotem z okolicznych pól i sadów. Dla nas rajd ułożył się pomyślnie, z wyjątkiem wizyty poza drogą na ostatnim oesie uniknęliśmy większych błędów. Na niektórych odcinkach nasze tempo było znacznie bliższe do ścisłej czołówki klasy 6 niż podczas poprzednich rund mistrzostw, szczególnie na mokrej nawierzchni. Gratuluję tempa i zaciętej rywalizacji kolegom w bliźniaczych Peugeotach 208 R2 i zdaję sobie sprawę, że aby zbliżyć się do ich czasów na suchej nawierzchni czeka mnie jeszcze trochę pracy.”

Jakub Wróbel: „Z Rajdu Nadwiślańskiego wywozimy sporo nowej wiedzy, która w przyszłości zaprocentuje. Gratulujemy kolegom z klasy bardzo wysokiego tempa i jesteśmy zadowoleni, ponieważ z każdym kolejnym rajdem zmniejszamy do nich stratę na kilometrze oesowym. Gorące podziękowania dla całego zespołu za perfekcyjne przygotowanie i serwisowanie samochodu w trakcie zawodów oraz dla naszej „rajdowej grupy wsparcia”. Chłopaki – jesteście najlepszymi kibicami na świecie!”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-