4. miejsce w klasyfikacji generalnej 2. rundy Lausitz Cup dla Sławomira Ogryzka i Zbigniewa Cieślara
Poniedziałek, 04. Czerwiec 2012 20:27

Ogryzek_Rajd_Karkonoski_small

Załoga OgryzekRallySport zakończyła udział w 2. rundzie Pucharu Łużyc na bardzo dobrym 4. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na 2. miejscu wśród samochodów przednionapędowych. Niedzielny udział załogi w 4. rundzie RPP nie był udany. Załoga zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej wypadła z trasy na siódmym odcinku specjalnym, tym samym zaprzepaszczając szanse na zwiększenie dorobku punktowego w klasyfikacji RPP oraz Citroën Rally Challenge.

„Jestem bardzo zadowolony z sobotniego występu w 2. rundzie Lausitz Cup. Trasy 27. Rajdu Karkonoskiego bardzo nam odpowiadały. Jechaliśmy dobrym tempem, bez podejmowania zbytniego ryzyka. Zaowocowało to wysoką czwartą pozycją w klasyfikacji generalnej oraz drugim miejscem w klasie samochodów przednionapędowych.
Niedziela, która miała być dla nas kluczowa, okazała się nie do końca udana. W połowie siódmego odcinka specjalnego na jednym z trójkowych zakrętów „odkleiliśmy” tylną oś Maxa i wypadliśmy do płytkiego rowu, Pech chciał, że oprócz osoby z zabezpieczenia rajdu nikogo tam nie było. Nie byliśmy w stanie wyjechać o własnych siłach. Auto nie zostało uszkodzone i mogliśmy kontynuować jazdę. Szkoda, że nie pojawiliśmy się na mecie. Będziemy starali się, aby podczas sierpniowego Rajdu Rzeszowskiego wypaść jak najlepiej!. Dziękuje mojemu zespołowi serwisowemu za perfekcyjne przygotowanie Citroëna C2 R2 Max.” – komentuje Sławomir Ogryzek

„Bardzo trudny, techniczny rajd. Cieszę się, że wraz ze Sławkiem osiągnęliśmy metę sobotniej rywalizacji. Pokazaliśmy, że nasze tempo jest równe i założony plan rozwoju przynosi efekty. Przyczyn niedzielnej porażki możemy doszukiwać się w pogodzie. Zmienna aura, sprawiła duży problem w doborze opon. Zakładając na wszystkie koła ogumienie typu „media” mielibyśmy dużo większe szanse, że taki błąd nie miałby miejsca.” – dodaje Zbigniew Cieślar

Wsparcia podczas startu w 2. rundzie Lausitz Cup i 4. rundzie RPP udzieliły nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts - www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz GIGA TV Telebimy Multimedialne. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdów zajął się profesjonalny team: www.fightersglory.com. Zdjęcia do informacji prasowej dostarczył - Tomasz Filipiak.

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-